fbpx

FUE Perkutan Saç Ekimi

BAŞVURU FORMU

  FUE Perkutan Saç EkimiFue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır. Bu durumda beraberinde hasta memnuniyeti ve saç ekim işleminde yüksek başarı getirmektedir.

  Saç köklerine en fazla özenin ve ilginin gösterilmesi gerek FUE Perkutan Yöntemi kendi içinde üç aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak saç kökleri alınırken ensede seyreklik oluşmamasına ve travma yaşatmayacak şekilde saç köklerini almaya dikkat etmek gerekmektedir. Daha sonra önceden kararlaştırılıp çizilen ekim alanına köklerin yerleştirileceği kanallar özel iğneler ile açılarak hazırlanır. Son olarak FUE Perkutan Yöntemi ile saç kökleri yüksek özen ve ihtiva ile yerlerine yerleştirilir. Doctor Zen Clinic Hair Transplant Saç Ekim Merkezi Türkiye’de FUE Perkutan Yöntemini uygulayan 1 numaralı saç ekim merkezidir.

  FUE Perkutan Yönteminde saç kökleri enseden alınır. Tamamen saçsız olan kişilere bu işlem uygulanmamaktadır. Bu işlemde önemli olan hastanın ense bölgesinde saç olmasıdır. FUE Perkutan yönteminde kanallar iğne yardımı ile açılır ve kanalların arası sık olacak şekilde ayarlanır. Bu işlemde alınan saç kökleri içindeki saç teli sayısı 2 veya 3 olabilir. Bu teknik sayesinde bir günde orantılı olarak yaklaşık 5000 kök nakil edilebilmektedir. 5000 kök ise ortalama 10.000 saç teline denk gelmektedir.

  Doctor Zen Clinic Hair Transplant Uzmanlarına göre saç ekiminde başarılı bir sonucu belirleyen kriterler;

  • Alınan bölgedeki saç sıklığı saç teli kalınlığı
  • Alınan bölgedeki saçlı alanın büyüklüğü
  • Kişinin genel sağlık durumu
  • Ekim yaptıracak kişinin önerilere uymada göstereceği titizlik

  Doctor Zen Clinic Hair Transplant uzmanları tarafından başarılı bir şekilde uygulanan perkutan yöntemi ile saç ekimi zamanı punch cihazı sayesinde ensede seyreklik oluşturmadan maksimum sayıda kök sayısı elde edilebilir. Saç ekimi operasyonu, çok uzun süren operasyon olmasa da hazırlık süresi ile birlikte 6-9 saat sürebilir, süre saçsız alanın büyüklüğüne göre artıp azalma gösterebilir. Saç ekimi bazen iki seans halinde de yapılabilir. En önemlisinden biri kişiye uygun estetik vizyondur. İşlem yapılan alan 6-10 gün süresince kırmızı gözükmektedir. Perkutan saç ekiminden 9-10 gün sonra ekim yapılan alan tamamen eski haline döner. Alım ve ekim bölgesindeki izler fark edilmeyecek hale gelir. Kanama pıhtılaşma ve saç seyrelmesi çok ve belirsiz olan kişilere doktorlarımız saç ekimini tavsiye etmemektedir. İşlem yapılmadan önce işlem yapılacak alandaki saçların sıfıra kesilmesi gerekir. 6 ay içerisinde ise ekim yapılan köklerin %80’inden yeni saçlar çıkmış olur. Çıkışın %100 uzayarak tamamlanması yaklaşık 1 yıl sürmektedir.

  BAŞVURU FORMU

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   Kişisel Sağlık Danışmanlarımız ile Hemen İletişime Geçin;
   Özel Saç Ekim Yöntemlerimiz, Diş ve Estetik Cerrahi Tedavilerimiz ile ilgili Bilgi Alın.