fbpx

Implant Destekli Protezler (1 Günde)

BAŞVURU FORMU

  Implant Destekli Protezler (1 Günde)İmplant Destekli Protez

  İmplant destekli protezler, çene kemiği içerisindeki implantlar üzerine yerleştirilen ve implantlar tarafından desteklenen sabit ve ya hareketli protez çeşitleri olarak tanımlanabilir. Diş eksikliği olan ya da tamamen diş kaybı bulunan olan hastalarımızda rahatlıkla implant destekli protezler uygulanabilmektedir.

  Tamamen dişsiz bir ağızda implant üstü sabit bir protez yapılabilir mi?

  Tamamen dişsiz bir ağızda sabit bir protez yapılabilmesi için çenenin büyüklüğüne ve yapılacak işleme göre alt çenede yapılabilecek implant sayısı değişiklik göstermektedir.

  İmplant destekli sabit protezlerin bakımı nasıl yapılır?

  İmplant destekli sabit dişler, diş eksikliklerinde doğal dişlere en yakın uygulanan tedavilerdir. Bu sebeple bakımları da doğal dişlerin bakımlarına çok benzemektedir. Sabah ve akşam olmak üzere günde en az 2 kere fırçalanmalıdır. Protez ile dişeti birleşiminde kalan alanları arayüz fırçaları , diş ipleri ve diş fırçaları ile düzenli olarak temizlenmelidir. İlk yıl içinde 3 ile 6 ay düzenli olarak diş hekimi kontrolleri yapılmalıdır.

  İmplant destekli sabit protezlerin bakımı nasıl yapılır?

  İmplant destekli sabit dişler, diş eksikliklerinde doğal dişlere en yakın uygulanan tedaviler olarak kabul edilir. Bu nedenle bakımları da doğal dişlerin bakımlarına çok farklı değildir. Sabah ve akşam olmak üzere günde en az 2 kere fırçalanmasını öneriyoruz. Protez ile dişeti birleşiminde kalan alanlar arayüz fırçaları, diş ipleri ve diş fırçaları ile muhakkak düzenli olarak temizlenmelidir. İlk yıl içinde 3 ile 6 ay düzenli olarak diş hekimi kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

  BAŞVURU FORMU

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   Kişisel Sağlık Danışmanlarımız ile Hemen İletişime Geçin;
   Özel Saç Ekim Yöntemlerimiz, Diş ve Estetik Cerrahi Tedavilerimiz ile ilgili Bilgi Alın.