fbpx

Safir FUE Saç Ekimi

BAŞVURU FORMU

  Safir FUE Saç EkimiSürekli gelişen ve ilerleyen saç ekimi teknikleri, gün geçtikçe daha başarılı sonuçlar vermeye başlıyor. Hem yöntemlerin gelişmesi hem kullanılan aletlerin özelliklerinin artmaya başlaması ile saç ekimini daha yaygın hale getirmiştir. İlginin artması ile doğru orantılı olarak büyüyen bir alan olan saç ekimi sektöründe hizmet veren saç ekimi uzmanları, ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli kendilerini ve sistemleri geliştiriyorlar. Bu alanda inovasyon ve AR-GE çalışmaları yapan saç ekimi uzmanlarının geliştirdiği ve en son sistem donanımlara sahip olan safir uçlu özel aletler ile yapılan Safir Fue saç ekimi işlemi, bu çalışmaların sonucu olan bir tekniktir.

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor. Uzmanlar tarafından lokal anestezi uygulanarak yapılan bu işlem ile doğal ve gür saç görüntüsüne sahip olabiliyor. Saç ekimi başlamadan önce uygulanan sedasyon sayesinde ekim yaptıracak kişiler, tamamen konforlu bir saç ekim işlemi deneyimliyor. Lokal anestezi anında yapılacak iğnenin verdiği ağrı veya acı hissini ortadan kaldırmak için uygulanan sedasyon, tamamen kişiye göre hazırlanır ve uygulanır. Safir FUE yönteminde kullanılan bu sedasyon ayn zamanda kişinin bütün reflekslerini korur ve uzmanların saç ekimi yaptıracak kişinin uyku derinliğini kontrol altında tutmasını sağlar. Hiçbir zararı ve olumsuz etkisi bulunmayan bu sedasyon oldukça güvenli bir ön anestezi yöntemidir.

  Safir FUE Yöntemi ve Metal Slit FUE Yöntemi Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Safir FUE saç ekimi yöntemi adını, kullanılan kanal açma kaleminin ucunun safirden yapılıyor olmasından almaktadır. Klasik yöntemlerde kullanılan metal slit yerine tercih edilen safir uçlar sayesinde yapılan işlem daha hassas ve kolay uygulanabilmektedir. Safir uçlu aletler ile saç köklerini ekim işleminin yapılacağı bölgede diğer yöntemlere oranla daha fazla kanal açılıyor iyileşme süreci hızlanırken aynı zamanda kabuklanma en az seviyede meydana geliyor. Safir uçlar sayesinde FUE saç ekimi işlemindeki her detay minimal randa ve incelikte gerçekleşiyor.

  Safir FUE yönteminde kullanılan safir uçlar aracılığıyla hem saç kökleri toplanır hem de daha fazla kanal açılır. Saç kökleri donör bölgeden toplanırken 0,6 – 0,7 – 0,8 mm arasında değişen uçlar kullanılır. Toplanan saç kökleri açılan kanallara ekilir ve ekim işlemi gerçekleşmiş olur. Safir FUE yöntemi ile saç ekimi işlemi yapılırken, saçların ekim açısı, yönü ve sıklığına ekstra özen göstermek gerekmektedir. Saç ekim işleminin ardından saçın nasıl görüneceğini belirleyen bu etkenler saç derisinde kanal açılırken hesaplanmalı ve kafa şekline ve yapısına en uygun şekilde gerçekleştirilmelidir.

  Safir uçlu aparatlar ile açılan mikro kanallar ile saç derisine açılan kanal sayısı ve kanalların sıklık derecesi artar. Doğal görünümlü saç ekimi işlemi yapmaya yarayan Safir FUE yönteminde saçlar 40-45 derecelik bir açı ile ekilir. Bunun nedeni saçlar çıkmaya başladığında saçların, doğal saç görünümünü yakalamaya yarayacak eğiklikte ve şekilde olmasıdır.

  Safir FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  Safir FUE saç ekimi yönteminde kullanılan safir uçlar, dayanıklı, keskin, sert ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu özellik sayesinde deride meydana gelecek olan deformasyon oranı da en aza iner. Doku hasarı ve doku travması riskinin de en aza inmesini sağlayan bu yöntem aynı zamanda safir ucun antibakteriyel özelliği ile enfeksiyon oluşma ihtimalini de en aza indirir.

  Minimalist çalışma prensibinin uygulandığı Safir FUE yöntemi ile saç derisine daha sık kanal açılabilir. Bu sayede de ileri derecede saç dökülmesi yaşayan kişilerin tedavi şansı artar. Ayrıca daha sık kanal açıldığı için donör bölgeden alınan saç greftleri daha sık ekilir ve tedav, sonucunda daha gür ve sık saç görüntüsüne sahip olunur.

  Sık kullanılan diğer yöntemlere göre, deri altına enjekte edilecek sıvı oranı çok daha azdır. Uygulama esnasında her aşamanın dikkatli ve minimal düzeyde yapılması nedeniyle ödemi enfeksiyon ve yara oluşma ihtimali ortadan kalkarak işlemin konfor düzeyini arttırır.

  Açılan kanalların çapları küçüktür. Bu sebeple işlemin ardından meydana gelecek olan iyileşme süreci hızlı gerçekleşir. Kanalların çapının küçük olması aynı zamanda saç köklerinin pürüzsüz birleşmesini sağlar. Safir FUE esnasında, 40-45 derecelik açılar ile yapılan ekim işlemleri sayesinde köklerin, istenmeyen ve öngörülemeyen bir biçimde yeniden çıkarak saçın açısını bozma ihtimali yoktur.