fbpx

Sakal & Bıyık ve Kaş Ekimi

BAŞVURU FORMU

  Sakal & Bıyık ve Kaş EkimiSakal & Bıyık ve kaş gibi yüz kılları erkeklerin yaşam tarzlarında önemli etkilere sahiptir. Bu tüylerden herhangi birinin oluşmaması ya da seyrek olması durumunda erkekler, sakal & bıyık ve kaş ekimi yöntemine başvururlar. Bu işlemler genellikle, yüz kıllarının hiç oluşmama durumunda, seyrek oluşması durumunda, yüz kıllarının olduğu bölgelerde yanık meydana geldiğinde ya da diğer tıbbi durumlarda uygulanabilir.

  Sakal ekimi yapılan işlem olarak saç ekimine benzemektedir. İki işlemin benzerliği ekim esnasında iki işlemde de ekilecek köklerin sağlıklı saç derilerinden alınması ile gerçekleşir. Sakal & bıyık ve kaş ekiminde de saç ekiminde olduğu gibi FUE yöntemi kullanılmaktadır. Dr.Zen Saç Ekim Merkezi Uzmanları tarafından yapılan saç & bıyık ve kaş ekimi işlemlerinde kıllar tek tek alınır ve böylece yüz üzerinde iz kalma durumunun önüne geçilmiş olur. Sakal & bıyık ve kaş ekimi yapılırken yeni greftler sakalların yönünde ekilerek doğal görüntü korunur.

  Sakal & Bıyık ve Kaş Ekimi Kimlere Ve Nasıl Yapılabilir?

  Sakal & bıyık ve kaş ekimi yaptırmak için bazı kriterlere sahip olmak gerekmektedir. Bunun nedeni yüz kıllarının oluşmasını sağlayan hormanların belirli bir seviyeye gelmesidir. Uzmanlar sakal & bıyık ve kaş ekimi için alt yaş sınırı olarak 20 yaşı ideal görülmektedir. Yüzündeki favorilerini uzatmak isteyen, kirli sakal olarak adlandırılan birkaç günlük sakal görüntüsünü seven ancak sakal telleri düzensiz veya eksik çıkan erkekler için bu işlemler tercih edilir. Sakal & bıyık ve kaş ekimi, hiç sakalı olmayanlara olduğu gibi sakalında parça parça kılsız bölgeleri olan ya da kaşlarında seyrelme ya da kaşların oluşmaması durumu yaşayan sağlıklı tüm erkeklere uygulanabilir. Bunların dışında yara izi olan bölgeye sakal & bıyık ve kaş ekimi yapmak da mümkündür.

  Sakal & bıyık ve kaş ekimi yapmak için ilk şart saç kılına sahip olmaktadır. Bu işlemler için en kaliteli kökler iki kulak arasındaki ensede bulunan ince telli bölgeden ve kulak üstündeki saç köklerinden alınan köklerdir. Sakal & bıyık ve kaş ekimi işlemine iyileşme süreci yaklaşık olarak bir hafta sürer. Bir hafta içerisinde kızarıklıklar ve kabuklu görüntü iyileşir. İşlemin arkasından ciddi ağrı ya da acı meydana gelmez. Sakal ve bıyık ekiminde tam olarak iyileşme ve adaptasyon süreci 8 ile 10 hafta arasında değişir. Sakal ve bıyık bölgesine ekilen saç telini, yani var olan sakal ve saç kılını çıplak gözle bir birinden ayırmak mümkün olmaz. Kaş ekimindeki iyileşme süresi sakal ve bıyık ekimine göre biraz daha farklıdır. Ekim işleminden sonra sağlıklı kaşlar, 3 ayın sonunda çıkmaya başlar ve ekilen tüm bölgedeki iyileşmeyi görmek için 8 ay beklenmesi gerekir. Kaş ekimi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Kadın ve erkeklerin rahatlıkla uygulanabileceği bu işlem ile kaş dökülmesi problemine kalıcı çözüm sağlanmış olur. Dr.Zen Saç Ekim Merkezi ile iletişime geçerek saç & bıyık ve kaç ekimi işlemleri hakkında bilgi alabilir, alanında uzman doktorlarımız ile güvenle nakil işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  BAŞVURU FORMU

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   Kişisel Sağlık Danışmanlarımız ile Hemen İletişime Geçin;
   Özel Saç Ekim Yöntemlerimiz, Diş ve Estetik Cerrahi Tedavilerimiz ile ilgili Bilgi Alın.