fbpx

Ağrısız Diş Tedavisi

BAŞVURU FORMU

  Ağrısız Diş TedavisiModern teknolojilerimiz sayesinde diş tedavileri artık hem çok estetik hem de ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

  “Diş tedavisi gerçekten de acı verir mi?” sorusu ise bir çok insanın diş tedavisine ihtiyaç duyduğu dönemlerde akla gelen ilk sorulardan biridir. Bu konu ile ilgili ilk olarak acı ya da ağrı kavramının tanımını yapmak gerekir. Acı, sinir sisteminde reseptör denilen algıyıcalar aracılığı ile genellikle dış uyaranlara karşı verilen cevap niteliğindeki histir. Acının ortaya çıkışı değerlendirildiğinde fizyolojik, patolojik bazı durumlarda ise psikolojik bazı çalışma mekanizmalarının etkili olduğu düşünülmektedir.

  Diş tedavilerinde vücut, tedaviyi travma olarak algıladığı için bu ağrı, fizyolojik kökenli ağrı olarak düşünülmelidir. Bu amaçla blok ve infiltratif denilen 2 tip anestezi yöntemi uygulanır. Lokal anestezi sadece sınırlı alanda anestezi etkisi sağlarken, blok anestezide ise infiltratif anesteziye göre daha geniş bir anestezik etki sağlanır. Bu etki sağlandıktan sonra hastalar dokunma hissini kısmen algılarlar ancak ağrı kesinlikle gerçekleşmez.

  BAŞVURU FORMU

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   Kişisel Sağlık Danışmanlarımız ile Hemen İletişime Geçin;
   Özel Saç Ekim Yöntemlerimiz, Diş ve Estetik Cerrahi Tedavilerimiz ile ilgili Bilgi Alın.