MEZOTERAPİ

Mezoterapi

Saç mezoterapisi, saç dökülmesini azaltmak veya önlemek, saç büyümesini artırmak, saç sağlığını desteklemek için kullanılan bir işlemdir. Bu işlem, özel bir “mezoterapi” solüsyonunun saçlı deriye enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir.

Mezoterapi solüsyonu, genellikle biotin, amino asitler, vitaminler ve mineraller gibi saç sağlığı için önemli bileşenler içerir. Mezoterapi solüsyonu saçlı deriye küçük enjeksiyonlarla uygulanır.

Bu mezoterapi solüsyonu sayesinde, saç folikülleri, saç büyümesinin teşvik edilmesi, saç sağlığının artırılması ve saç köklerine gerekli olan protein ve besin maddelerinin doğrudan verilmesi ile etkilenir. İşlem bölgesindeki kan akışı da artar ve bu da saçların daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlayabilir.

Saç mezoterapisi işlemi genellikle ağrısızdır ve lokal anestezi uygulanmaz. İşlemden sonra hafif bir şişlik, kızarıklık ve hassasiyet görülebilir, ancak bu yan etkiler birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur.

Saç mezoterapisi sonuçları, hastanın saç dökülmesi düzeyine bağlı olarak değişebilir. Ancak, düzenli uygulandığı takdirde, saç mezoterapisi saçların daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabilir, dökülme kampanyası hızlanmasını engelleyebilir ve yeni saç büyümesini teşvik edebilir. 

Saç mezoterapisi, diğer saç büyüme tedavileri ile birlikte kullanılabilir veya tek başına uygulanabilir. Ancak, tavsiye edilen dozlarda ve sıklıkta kullanılması önerilir ve öncelikle gözlemli doktorlar tarafından tavsiye edilmelidir.

Teşekkür Ederiz!

Formunuz başarı ile gönderildi.
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede size geri döneceğiz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı incelemek için tıklayın!