DHI SAÇ EKİMİ

DHI Saç Ekimi

Tıraşsız saç ekimi yöntemleri arasında yer alan DHI saç ekimi tekniği, FUE saç ekimi tekniğinin implanter ile uygulanan bir metodudur. Saç ekim uzmanları DHI saç ekimi tekniğini, FUE saç ekimi tekniğinden daha farklı bir ekim aşaması içermesi nedeniyle farklı bir yöntem olarak tanımlanmaktadır.

DHI saç ekimi tekniği, FUE tekniği ile temel olarak aynı teknik olsa da uygulama biçimi olarak farklıdır. DHI tekniğinde donör bölgeden alınan greftler, implanter yardımıyla deriye kanal açılmadan ekilirler. Kanal açılmadan saç ekimi yapılan bu yöntemde, iki farklı saç ekimi aşaması aynı anda gerçekleştirilir. DHI tekniğinde kullanılan implanterin diğer adı choidir. Bu nedenle diğer adı da Choi metodudur. Implanter veya choi iğnesi şekil olarak silindirik, keskin ve ince bir uca sahiptir. Kanal açılmadan ekim yapma işlevi de şeklinden kaynaklanmaktadır. Silindirik yapısı sayesinde, donör bölgeden alınan sağlıklı greftleri içerisinde toplar. İnce iğne ucu sayesinde ise topladığı greftleri, kafa derisine kanal boyunca sürerek ekim işlemi yapar.

DHI Saç Ekimi Tekniği İle Saç Ekimi İşlemlerinde Ağrı Devri Bitiyor!

DHI saç ekimi yöntemi uygulanmaya başladığı andan işlemin sonlandığı ana kadar ağrı ve acı hissedilmeyen bir yöntemdir. Bunun nedeni işlem öncesi lokal anestezi yapmadan önce hastaya uygulanan sedasyondur. Özel geliştirilen sedasyon sayesinde ekim yapılacak alan lokal anestezi anında yapılacak iğneyi dahi hissetmeyecek şekilde uyuşturulur. Özellikle iğne fobisi olan hastalara uygulanan sedasyon sayesinde konforlu, ağrısız ve acısız saç ekimi işlemi yapılabilmektedir. İşlem anında ve sonrasında minimum seviyede hissedilen ağrı, bu yöntemle neredeyse tamamen sıfıra indirilmiş oluyor. DHI saç ekimi yönteminde uygulanan sedasyon, kişiye özel olarak hazırlanır. Etkisi ve etki süresi tamamen kişiye özel olarak ayarlanarak işlem boyunca kişinin bütün refleksleri korunur. Oldukça güvenli ve sağlıklı olan sedasyon uygulaması ile hastalar derinliği uzmanlar tarafından planlanmış olan uyku haline geçer. Saç ekimi işlemleri uygulanan anestezi yöntemleri ile ağrısız ve sancısız olarak gerçekleşmektedir.

DHI Saç Ekimi Tekniği İle Saç Ekimi İşlemlerinde Ağrı Devri Bitiyor!

DHI saç ekimi yöntemi uygulanmaya başladığı andan, işlemin sonlandığı ana kadar ağrı ve acı hissettirmeyen bir yöntemdir. Bunun nedeni işlem öncesi lokal anestezi yapmadan önce hastaya uygulanan sedasyondur. Özel geliştirilen sedasyon sayesinde ekim yapılacak alan, lokal anestezi anında yapılacak iğneyi dahi hissetmeyecek şekilde uyuşturulur. Özellikle iğne fobisi olan hastalara uygulanan sedasyon sayesinde konforlu, ağrısız ve acısız saç ekimi işlemi gerçekleştirilir. İşlem anında ve sonrasında minimum seviyede hissedilen ağrı, bu yöntemle neredeyse tamamen sıfıra indirilmiş olmaktadır. DHI saç ekimi yönteminde uygulanan sedasyon, kişiye özel olarak hazırlanır. Etkisi ve etki süresi tamamen kişiye özel olarak ayarlanır ve işlem boyunca kişinin bütün refleksleri korunur. Oldukça güvenli ve sağlıklı olan sedasyon uygulaması ile hastalar, derinliği uzmanlar tarafından planlanmış olan uyku haline geçer. Saç ekimi işlemleri uygulanan anestezi yöntemleri ile ağrısız ve sancısız olarak gerçekleşmektedir.

DHI Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Kullanılan implanter kalem ile sağlıklı saç kökleri toplanarak kalemin içerisine yerleştirilir. Saç foliküllerinin yerleştirilmesi sırasında özenli davranılması gerekmektedir. Saç ekimi işlemi esnasında uzmanlar, kalem içerisine donör bölgeden alınan saç köklerini yerleştirirler. Yerleştirilen saç kökleri daha sonra kalem aracılığı ile ekimi yapacak olan uzman doktorlara verilir ve hastaya ekim yapılır. DHI saç ekimi yönteminde doğal saç ekimi görüntüsünü yakalamak için saçlar yaklaşık olarak 45 derecelik açı ile ekilir. Açı ayarlanırken saçların çıkması istenilen yön uzmanlar tarafından belirlenir. Uzmanlar tarafından ayarlamalar yapıldıktan sonra iğnenin itme özelliği ile saç ekimi gerçekleştirilir.

DHI Saç Ekimi Tekniği Avantajları Nelerdir?

Saç köklerinin deriye tutunma ihtimali diğer yöntemlere göre daha fazladır. Bu da daha sağlıklı ve verimli bir saç ekimi işlemi yapılmasına olanak sağlar.
Deride kesilme işlemi olmayacağı için kanama riski de yoktur.
DHI saç ekimi yönteminde iyileşme hızı yüksektir ve işlem tıraşsız olarak da yapılabilmektedir.

DHI Saç Ekimi Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

İlk keşfedildiğinde her saç tipine uygulanması mümkün olmadığı düşünülen DHI saç ekimi tekniğinin zamanla geliştirilerek uygulanabilirliği artırılmıştır. İlk zamanlarda ince telli, kıvırcık ya da dalgalı saç köklerini kaleme yerleştirmenin zor olacağı düşünülerek bu işlem düz ve kalın telli saç köklerine sahip kişilerde uygulanmıştır. İşlemin sadece düz ve kalın saç tellerine sahip kişilerde değil, herkese uygulanabilmesi adına, kullanılan implanter kalem farklı ölçülerde üretilmeye başlamıştır. Böylece DHI yönteminin kullanım alanı genişletilmiştir.

Günümüzde saç ekimi uzmanları tarafından kullanılan implanter kalemler, 0,64 mm ile 1,0 mm arasında geniş bir kalınlık yapısına sahiptir. DHI saç ekimi yöntemi, kolay ve acısız olması nedeniyle uzmanlar tarafından sıkça uygulanmaktadır. DHI saç ekimine özgü olarak kullanılan implanter/choi uçları sayesinde doğal görünümlü, sağlıklı ve etkili sonuçlar elde edilir.

Teşekkür Ederiz!

Formunuz başarı ile gönderildi.
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede size geri döneceğiz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı incelemek için tıklayın!