SIKÇA SORULAN SORULAR

SAÇ EKİMİNE KARAR VERMEDEN ÖNCEBİLMENİZ GEREKENLER

Saç ekimi; saç köklerinin artık aktif olmadığı bölgelere, sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi operasyonudur. Bu işlem sorun yaşanılan bölge için kalıcı ve doğal bir çözüm sağlar.

Saç ekimi temel olarak üç aşamadan oluşmaktadır. Bunlar;
– Donör bölgeden sağlıklı saç köklerinin toplanması
– Ekim yapılması için belirlenen alanlara kanalların açılması
– Donör bölgeden alınan sağlıklı saç köklerinin, açılan kanallara nakledilmesidir.

Kliniğimizde Safir Fue, Fiber Fue, DHI, Fue Perkutan, Kök Hücre tedavisi destekli saç ekimi teknikleri uzmanlarımız tarafından başarıyla uygulanmaktadır. Sizin için en uygun yöntem, muayene sonrası belirlenecektir.

Saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu sayede operasyon sırasında hemen hemen hiç ağrı hissedilmez. Ağrı ve acı eşiği düşük hastalar için ise; sedasyon yöntemi kullanmaktayız. Konforlu ve ağrısız bir operasyon size beklemektedir. Operasyon sonrası süreçte ise; hafif ağrı hissetme ihtimali bulunmaktadır. Hekiminiz vereceği ilaçlar ile bu ihtimali minimuma indirecektir.

Saç ekimi için sadece bir gün ayırmanız yeterlidir. Operasyon süresi; ekilecek greft sayısına ve yönteme bağlı olarak değişmektedir. Ekim operasyonunuz ortalama olarak 6 – 8 saat sürecektir.

Kellik probleminin en etkili ve kalıcı tedavi yöntemi saç ekimidir. Saç kökleri, genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alınır. Bu nedenle ekilen saçlar, ömür boyu kalıcılık özelliğine sahiptir.

Operasyonun uzunluğu; ekilen greft sayısı ve uygulanan tekniğe göre değişmektedir. Kliniğimizde uzman bir ekip, operasyonunuzu titizlikle gerçekleştirmektedir. Uzmanınız, perasyon zamanlaması ile ilgili en sağlıklı bilgiyi muayneniz sırasında paylaşacaktır.

Operasyon sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur. Hasta operasyon sonrası hemen evine gidebilir. Alanında en iyilerden oluşan uzman ekibimiz sayesinde, operasyonunuz oldukça konforlu geçecektir.
4- Saç ekimi sonrası kafada iz kalır mı?
Kliniğimizde, son teknolojiye sahip, en iyi ekipmanlar ile operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bu sayede ekim sonrası kafa derinizin iyileşme süreci tamamlandığında, herhangi bir iz kalmayacaktır.

Kliniğimizde, son teknolojiye sahip, en iyi ekipmanlar ile operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bu sayede ekim sonrası kafa derinizin iyileşme süreci tamamlandığında, herhangi bir iz kalmayacaktır.

Saç ekiminden 1 – 2 gün sonra masa başı işe dönülmesi mümkündür. Ancak; tozlu bir ortamda çalışılıyor ve ekilen bölgeye temas ihtimali varsa bir hafta sonra iş ortamına girilmesi önerilir. Ekimden bir hafta sonra denize, iki hafta sonra havuza girilebilir. Kardiyo tarzı sporların bir hafta sonra, daha ağır egzersizlerin iki hafta sonra yapılması mümkündür. Kafaya darbe ihtimali olan spor ve egzersizler için ise bir ay beklenmesinde fayda vardır.

Teşekkür Ederiz!

Formunuz başarı ile gönderildi.
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede size geri döneceğiz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı incelemek için tıklayın!