SAÇ EKİMİ

SAÇ EKİMİ

SAÇ EKİMİ

Saç ekimi, kel olan veya seyrek saçlı olan kişilerin saçlı derilerinden saç folikülleri toplama işlemi ve bu folikülleri, kel veya seyrek kısımlara eklemeleri işlemidir. Saç ekimi, genellikle saç dökülmesi, androgen alopesi, yara izi veya diğer nedenlerden dolayı saç kaybı yaşayan erkekler ve kadınlar tarafından tercih edilir. Saç ekimi işlemlerinde, çeşitli yöntemler kullanılmaktadır, bunlar greft, mikro greft, füzyon, FUE, FUT vb. olarak sıralanabilir.

Saç ekimi yöntemleri, saçlı deriden saç foliküllerinin alınması ve saçsız veya seyrek bölgeye yerleştirilmesini içerir. Saç ekimi operasyonları yaygın olarak aşağıdaki tekniklerle gerçekleştirilir:

1. Follicular Unit Extraction (FUE) Yöntemi: 

FUE, son yıllarda popüler hale gelen bir yöntemdir. Bu yöntemde, saç foliküllerini elde etmek için bir cihaz kullanılmaktadır. Cihaz, deri altındaki greftleri tek tek çıkarır ve daha sonra saçsız veya seyrek bölgeye ekilir. Bu yöntem, geleneksel saç ekimi yöntemine kıyasla daha az invazivdir ve daha hızlı iyileşme süresi ile sonuçlanabilir.

2. Safir FUE Yöntemi:

Sapphire FUE yöntemi, FUE teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemde, greftlerin alınması için özel bir zirkonyum bıçak kullanılır. Bu bıçak, diğer teknolojilerden daha ince ve keskin olduğu için daha az invaziv bir işlem sağlar. Ayrıca, bıçağın kullanımı saç folikülünün hasar görme riskini azaltır.

3.Direct Hair Implantation (DHI) Yöntemi: 

DHI yöntemi, donör alandan elde edilen saç foliküllerini, özel bir cihaz yardımıyla doğrudan saçsız veya seyrek bölgeye ekerek gerçekleştirilen bir saç ekimi tekniğidir. Bu yöntem, saç foliküllerinin en üst düzey korunmasını sağlar ve sonuçları doğal görünümlü olabilir.

4.Fiber FUE yöntemi:

Saç ekimi işlemi için kullanılan bir teknoloji türüdür. Bu yöntem, FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi ve lazer teknolojisinin bir kombinasyonudur. 

Dr. Zen tarafından geliştirilen Fiber Fue saç ekim yöntemi, sayesinde 3 ayda kellik problemine veda etmeniz mümkün.

FiberFUE tekniği, nakil işleminden önce dokunun ölmesini önler ve böylece saç dökülmesi sürecini yavaşlatır. Klasik FUE yönteminde saç dökülmesinin nedeni, nakil öncesi doku ölümüdür. Fiber FUE yöntemi cilt ile ekilen saç köklerini birleştirir ve kökler cilde tam olarak tutunur. Bu kombinasyon sayesinde, düşüş olmaz ya da yok denecek kadar azdır. Eski yöntemlerde düşüş oranı %80 iken, tarafımızdan keşfedilen Fiber FUE ile bu oran %10’u geçmemektedir.

Fiber FUE yöntemi, diğer FUE yöntemleri gibi saç foliküllerini tek tek alarak saçsız bölgelere yerleştirir. Ancak, lazer teknolojisi, foliküllerin daha hızlı alınması ve işlem sırasında hastanın daha az ağrı ve rahatsızlık hissetmesi için kullanılır.

Bu yöntemde, özel bir lazer cihazı kullanılır ve saçlı deride küçük kanallar oluşturmak için lazerle delikler açılır. Lazer, foliküllerin daha kolay toplanmasına ve daha hızlı yerleştirilmesine olanak tanır. Bu durum, saç ekimi işleminin daha kısa bir sürede gerçekleşmesini sağlar.

Bu yöntemle yapılan saç ekimlerinin avantajlarından biri, daha hızlı iyileşme süreci ve daha az ağrı veya rahatsızlık hissidir.

Teşekkür Ederiz!

Formunuz başarı ile gönderildi.
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede size geri döneceğiz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı incelemek için tıklayın!