fbpx

SAÇ EKİMİ

BAŞVURU FORMU

  Saç EkimiSaç ekimi yöntemleri, saç kaybı yaşayan pek çok kişinin yaptırmayı tercih ettiği estetik bir operasyondur. Gelişen teknoloji ile beraber saç ekimi operasyonları da hızla ilerledi ve gelişti. Gelişen saç ekimi teknikleri sayesinde saç ekimi işlemleri iz kalmadan yapılabilmektedir.

  Türk saç ekimi uzmanlarının öncülük ettiği bu alanda sürekli olarak yeni gelişmeler ortaya çıkmaktadır. Saç ekiminde gelişen teknolojiler sayesinde, daha farklı medikal cihazlar geliştirildi ve saç ekimi yöntemleri çeşitlendi. Keşfedilen saç ekimi teknikleri sayesinde kişiye özel tedavi ler uygulanmaktadır. Saç ekimi yöntemleri; Fut (Cerrahi Kesi ) Saç Ekimi, Fue Implanter Saç Ekimi, Fiber FUE, DHİ, Manuel Punç, micromotor saç ekimi, Sakal & Bıyık ve Kaş Ekimi ve robotik saç ekimi tekniklerinden oluşmaktadır.

  Saç ekimi, kellik sorunu ya da saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin, kafa derisindeki açıklık görüntüsünü kapatmak için yapılan cerrahi operasyondur. Saçlar sürekli bakım isterler ve bakımları yapılmadığında yıpranma ve dökülmeler meydana gelir. Kelleşme ya da saç dökülmesi olarak adlandırılan bu durum meydana geldiğinde yapılacak en etkili tedavi yöntemi saç ekimidir denilebilir. Bu operasyon sayesinde saçlar eskisi kadar dolgun bir görünüme sahip olabilmektedir.

  Saç Ekimi Yöntemleri

  Saç ekimi yöntemleri kendi içerisinde birçok farklı değişkene sahip olan operasyonlardır / tekniklerdir.

  Hastaların durumları ve uygulanması gereken tedavi yöntemleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle, alanında uzman doktorlar tarafından önemli değişkenler dikkate alınır ve hastaya tedavi yöntemi belirlenir. Doğru tedavi için kişinin yaşı, saçsız alanın genişliği, bölgesi, donör bölgedeki kıl kökü yoğunluğu gibi etkenler incelenmelidir.Dikkate alınan değişkenler Saç ekimi tedavisi esnasında uygulanan saç ekimi teknikleri ve özellikleri şu şekildedir;

  FUT Saç Ekimi Tekniği: FUT saç ekimi yöntemi, kullanılan en eski saç ekimi yöntemidir. FUT yöntemi saç greftlerinin toplanması ve toplanma şekliyle ilgilidir. Toplanacak greftler, ense bölgesinden ve deri tabaksı ile birlikte alınırlar.FUT yönteminin en önemli özelliği saç köklerinin toplu olarak alınmasıdır. Bu işlem esnasında enseden yaklaşık olarak 3 santimetre kare büyüklüğünde deri tabakası kesilir. Kesilip alınan bölgedeki greftler, temizlenerek ekime hazır hale getirilir. Daha sonra açıklık olan bölgelere saç köklerinin ekim işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntemin en büyük dezavantajı, ense bölgesinde çizgi şeklinde dikiş izi kalmasıdır. İyileşme süreci de diğer yöntemlere göre daha uzun sürmektedir. FUT tekniğinin farkıköklerin toplu olarak alınmasından dolayı işlem biraz daha hızlı uygulanabilir.

  • Safir FUE Saç Ekimi
  • Fiber FUE Saç Ekimi
  • DHI Saç Ekimi
  • FUE Perkutan Saç Ekimi

  Manuel Punç Saç Ekimi Tekniği

  Manuel punç saç ekimi tekniği FUE saç ekimi tekniğinin bir parçasıdır. Bu yöntemde punç yardımıyla saç köklerine zarar verilmeden saç kökleri tek tek alınır ve saç ekimi yapılır.Manuel punc ile saç ekimi çoğunlukla düşük sayıda saç ekimi yapılacak hastalarımızda tercih edilir.

  Manuel Punç ile saçların alınması sayesinde köklere zarar gelmemesi saç ekimi işleminin sağlıklı ve başarılı şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Manuel punç, medikal bir greft toplama aletidir. Saç tellerinin yapısına göre farklı boyutlarda uçlarla kullanılır. Medikal cihaz olmayan Manuel punç el becerisiyle uygulanır. El becerisi ile uygulanan Manuel puch yöntemi Droktor tarafından uygun bulunan hastalarımıza uygulanır.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır. Micromotor saç ekimi tekniği yani micromotorlu saç ekimi tekniği manuel punçın geliştirilmesi ile ortaya çıkan ve manuel punça göre daha başarılı ve hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Micromotor FUE, saç ekimi operasyonlarında greftlerin toplanma işleminin micromotor cihazıyla yapıldığını gösterir. Micromotor ile greftlerin tek tek çıkarılması ve ekime hazır hale getirilmesi sonrasında, saç kökleri açılan kanallara yerleştirilir. Micromotor medikal bir greft toplama cihazıdır. Saç tellerinin yapısına göre farklı boyutlardaki uçlarla kullanılır. Micromotor elektrikle çalışan otomatik bir cihazdır.

  Saç Ekimi Ücretleri

  Saç ekim teknikleri hastaya tedavisinde farklılık göstermektedir. Bu nedenle saç ekimi yöntemleri işlem özelliklerine göre değişmektedir. Her teknik her kişiye uygun olmadığı gibi uygulanan her tekniğin fiyatlandırması da bu nedenle farklıdır. Bu nedenle saç ekimi fiyatları, uygulanacak kişinin tedavi yöntemine, tedavi şekline göre değişmektedir. Saç ekimi yöntemleri kişiden kişiye farklılık gösterirler. Her yöntemin uygulanmasında kullanılan materyaller ve teknikler farklı olduğu için saç ekimi fiyatları da farklılık göstermektedir. Alanında uzman ve tecrübeli saç ekimi doktorları ile görüşerek saç ekimi yöntemi ve uygulanacak saç ekimi yöntemi hakkında fiyat bilgisi ve tedavinin nasıl gerçekleşeceğine dair bilgi almak tedavinin başarısı için oldukça önemli bir faktördür. Saç ekimi işlemi yaptırmadan önce mutlaka iyi araştırma yapılarak bu konuda uzman bir saç ekim merkezi ile tedaviye başlanmalıdır.

  BAŞVURU FORMU

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   Kişisel Sağlık Danışmanlarımız ile Hemen İletişime Geçin;
   Özel Saç Ekim Yöntemlerimiz, Diş ve Estetik Cerrahi Tedavilerimiz ile ilgili Bilgi Alın.