fbpx

PRP Saç Tedavisi

BAŞVURU FORMU

  PRP UygulamasıPRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir. PRP işlemi ile cilt gençleştirme, yara izlerini kapatma, deride oluşan çatlakları giderme, saç dökülmesi ya da ortopedik tedavilerde kullanılır. Bu yöntem ile vücuda dışarıdan herhangi bir madde enjekte edilmeden tamamen doğal yollarla gençleşme sağlanır.

  PRP uygulamaları deriye esneklik kazandırır. Saç dökülmesini önler ve saçları güçlendirir. Yüzde meydana gelen kırırşıkları ve çöküntüleri engeller. Yara çatlak ya da deride meydana gelen diğer hasarlarda deriyi onarır. Dr.Zen Hair Transplant uzmanları tarafından başarılı bir şekilde uygulanan PRP tedavisi ile ayrıca ortopedik ağrılarda önlenir.

  Saç Dökülmesinde PRP Uygulamaları

  Saç ekiminde öncü olan Dr.Zen Hair Transplant tarafından yapılan PRP işlemi sırasında hastanın kendi kanı alınıp, bir aletten geçirilir. Burada fibroblast denilen kökleri besleyecek, gelişimini sağlayacak olan kısım ayrılır ve dökülen bölgeye enjekte edilir. Bu yöntem özellikle genetik dökülmelerde etkilidir. Saç ekimi için yapılacak olan PRP uygulamasında önce hastanın venöz kanından 10 cc alınır. Santrifüj edilen kan beyaz ve kırmızı kan olarak iki kısma ayrılır. Kırmızı kanda akyuvar, trombosit, pıhtılaşma faktörleri, PGF bulunur. Kırmızı kan özel bir işleme tabi tutulduktan sonra seyrelmiş bölgeye napaj yöntemiyle enjekte edilir. Bu uygulamanın temelinde doku yenilenmesi vardır. PRP sonrasında da herhangi bir iz kalmamaktadır. PRP saç ekimi işleminin ardından ve kişi hemen rutin hayatına devam edebilir. PRP saç tedavisi yaklaşık olarak 15 günde bir ve en fazla 30 dakikalık seanslar halinde 3-4 ay sürecek bir işlem olarak uygulanır. Sonrasında her yıl bir defa uygulanması yeterli olacaktır.

  PRP işlemi Dr.Zen Hair Transplant’de olduğu gibi uzman doktorlar tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. PRP işleminde öncelikle hastadan alınan kan içinde özel bir jel bulunan tüpe yerleştirilir. Tüpe konma işleminin ardından kan 10 dakika içerisinde ayrışmaya başlar. Ayrıştırılan kan daha sonra ekim yapılması gereken alana uygulanır. PRP kürü tamamlandıktan sonra yılda 1-2 kez enjeksiyonlarla işlemin devamı sağlanabilir.

  Cilt Gençleştirmede PRP Uygulaması

  Dr.Zen Hair Transplant uzmanları tarafından uygulanan PRP işlemi ile cilt gençleştirme çoğunlukla yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücudu çeşitli bölümleri için düşünülebilir. Vücuttaki iyileşmesi uzun süren yaraların iyileştirilmesi, çatlak gibi deri niteliğinin zarar gördüğü durumlar da PRP ile kontrol altına alınabilir. Kişinin kendi kanının yine kendi vücuduna enjekte edilmesiyle gençleşmeyi sağlayan PRP ortalama 2-4 hafta aralıklar ile 3-4 seans sürebilir. PRP yönteminin en belirgin özelliği vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir gençleşme sağlar. PRP sayesinde ilk seanslardan itibaren öncelikle ciltteki kuru ve mat görünüm düzelir. Arıdan da kırışıklarda hafifleme, cildin elastikiyetinde artma gözlenir. PRP sadece yaşlanma belirtilerini hafifletmeye yaramaz. Aynı zamanda yaşlanma sürecini de yavaşlatarak adeta ‘’gençlik aşısı’’ etkisi gösterir. Bu nedenle yaşlanma belirtilerini beklemeden yaşlanma sürecini yavaşlatmak isteyen her yetişkinin başvurabileceği bir yöntemdir.

  PRP Tedavisi

  Çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilecek saç dökülmesi, birçok insanın şikâyetçi olduğu bir problemdir. Saç ekimi olarak bilinen ve çeşitli yöntemleri olan işlem, günümüzde saç eksikliği ve saç kaybına büyük ölçüde çare bulabilmektedir. PRP saç tedavisi de, bu alanda uygulanan etkili bir destek yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır.

  PRP Saç Tedavisi

  PRP (Platelet Rich Plasma), kan plazması ve kırmızı kan hücrelerinin ayrılarak plazmanın deri altına, gerekli bölgelere uygulanması ve bu sayede kök hücrelerin yenilenmesinin hızlandırılması yöntemidir. Bir nevi kişilerin tedavisi için kendi kanlarının kullanılması olarak da tanımlanabilir. Tıpta çeşitli alanların yanı sıra saç ve saç derisi için de uygulanabilen PRP; deri hastalıklarının sona ermesine, saçların daha sağlıklı çıkıp uzamasına yardımcı olur. Saç dökülmesine karşı etkili bir çözüm olabilen yöntem, tek başına tercih edilebileceği gibi, başka tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek adına tedaviye destek amacıyla da uygulanabilir. Genetik saç problemi yaşayan kişiler, çeşitli saç derisi problemlerine sahip olanlar, saç dökülmesinden şikâyetçi olanlar ve ince telli, sağlıksız saçlara sahip bireyler, PRP yöntemini tercih edebilirler. Uygulama, kişinin kendi kanı ile yapılacağından dolayı, herhangi bir olumsuz etki ortaya çıkartmayacak olmasından dolayı da avantajlıdır.

  PRP Saç Tedavisi Fiyatları

  PRP yönteminde, fiyatlar kişinin ihtiyaç duyduğu operasyonun detayları ve işlemin nerede yapılacağı gibi çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir.PRP işlemi ve diğer saç tedavisi yöntemleri hakkında uzman doktorlar ile görüşüp detaylı bilgi almak isterseniz, Dr.Zen Saç Ekim ve Estetik Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

  BAŞVURU FORMU

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ

   Kişisel Sağlık Danışmanlarımız ile Hemen İletişime Geçin;
   Özel Saç Ekim Yöntemlerimiz, Diş ve Estetik Cerrahi Tedavilerimiz ile ilgili Bilgi Alın.