SAFİR FUE

Safir Fue Saç Ekimi

Sürekli gelişen ve ilerleyen saç ekimi teknikleri sayesinde, operasyonlarda gün geçtikçe daha başarılı sonuçlar alınıyor. Yöntemlerin ve ekimde kullanılan aletlerin teknolojik özelliklerinin sürekli gelişmesi, saç ekimine olan ilgiyi de her geçen gün artırmaktadır. İlgiye paralel olarak da saç ekim endüstrisi yüksek bir ivmeyle büyümektedir. Bu doğrultuda, sektörde hizmet sağlayan saç ekimi uzmanları, kendilerini ve sistemlerini geliştiriyorlar. En son donanımlara sahip olan safir uçlu özel aletler ile gerçekleştirilen “Safir FUE Saç Ekimi” işlemi, inavasyon ve Ar-Ge’den beslenen saç ekimi uzmanlarının çalışmalarının sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik bir saç ekimi yaptırma imkanı sağlamaktadır. Uzmanlar tarafından lokal anestezi uygulanarak yapılan bu işlem ile doğal ve gür saç görüntüsüne kavuşmak mümkün hale gelmektedir. Saç ekimi başlamadan önce uygulanan sedasyon sayesinde ekim yaptıracak kişiler, tamamen konforlu bir saç ekim işlemi deneyimlemektedirler. Lokal anestezi anında yapılacak iğnenin verdiği ağrı veya acı hissini ortadan kaldırmak için uygulanan sedasyon, tamamen kişiye göre hazırlanır ve uygulanır. Safir FUE yönteminde kullanılan bu sedasyon işlemi; kişinin bütün reflekslerini korur ve uzmanların saç ekimi yaptıracak kişinin uyku derinliğini kontrol altında tutmasını sağlar. Hiçbir zararı ve olumsuz etkisi bulunmayan sedasyon, oldukça güvenli bir ön anestezi yöntemidir.

Safir FUE Yöntemi ve Metal Slit FUE Yöntemi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Safir FUE saç ekimi yöntemi adını, kullanılan kanal açma kaleminin ucunun safirden yapılıyor olmasından almaktadır. Klasik yöntemlerde kullanılan metal slit yerine tercih edilen safir uçlar sayesinde, yapılan işlem daha hassas ve kolay uygulanabilmektedir.

Safir uçlu aletler sayesinde, ekim işleminin yapılacağı bölgeye, diğer yöntemlere oranla daha fazla kanal açılabilmektedir. İyileşme süreci de hızlanırken aynı zamanda kabuklanma en az seviyede gerçekleşmektedir. Safir uçlar sayesinde FUE saç ekimi işlemindeki her detay minimal oranlarda ve inceliktedir.

Safir FUE yönteminde kullanılan safir uçlar aracılığıyla hem saç kökleri toplanır hem de daha fazla kanal açılır. Saç kökleri donör bölgeden toplanırken 0,6 – 0,7 – 0,8 mm arasında değişen uçlar kullanılır. Toplanan saç kökleri açılan kanallara ekilir ve ekim işlemi gerçekleşmiş olur. Safir FUE yöntemi ile saç ekimi işlemi yapılırken, saçların ekim açısı, yönü ve sıklığına ekstra özen göstermek gerekmektedir. Saç ekim işleminin ardından saçın nasıl görüneceğini belirleyen bu etkenler, saç derisinde kanal açılırken hesaplanmalı, kafa şekline ve yapısına en uygun şekilde gerçekleştirilmelidir.

Safir uçlu aparatlar ile saç derisine açılan kanal sayısı ve kanalların sıklık derecesi artar. Doğal görünümlü saç ekimi işlemi yapmaya yarayan Safir FUE yönteminde saçlar 40-45 derecelik bir açı ile ekilir. Bunun nedeni saçlar çıkmaya başladığında saçların, doğal saç görünümünü oluşturacak eğiklikte ve şekilde olmasıdır.

Safir FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Safir FUE saç ekimi yönteminde kullanılan safir uçlar, dayanıklı, keskin, sert ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu özellik sayesinde deride meydana gelecek olan deformasyon oranı da en aza indirilir. Doku hasarı ve doku travması riskinin de en aza inmesini sağlayan bu yöntem, aynı zamanda safir ucun antibakteriyel özelliği ile enfeksiyon oluşma riskini de minimize eder.

Minimalist çalışma prensibinin uygulandığı Safir FUE yöntemi ile saç derisine daha sık kanal açılabilir. Bu sayede, ileri derecede saç dökülmesi yaşayan kişilerin tedavi şansı artar. Ayrıca daha sık kanal açıldığı için donör bölgeden alınan saç greftleri daha sık ekilir ve tedavi sonucunda, daha gür ve sık saç görüntüsüne sahip olunur.

Safir FUE’de, sık kullanılan diğer yöntemlere göre deri altına enjekte edilecek sıvı oranı çok daha azdır. Her işlemin dikkatli ve minimal düzeyde gerçekleştirilmesi nedeniyle ödem, enfeksiyon ve yara oluşma ihtimali ortadan kalkarak, işlemin konfor düzeyi oldukça artar.

Açılan kanalların çapları küçüktür. Bu sebeple işlem sonrası iyileşme süreci hızlı gerçekleşir. Kanalların çapının küçük olması, aynı zamanda saç köklerinin pürüzsüz birleşmesini sağlar. Safir FUE esnasında, 40-45 derecelik açılar ile yapılan ekim işlemleri sayesinde köklerin, istenmeyen ve öngörülemeyen bir biçimde çıkarak, saçın açısını bozma ihtimali yoktur.

Teşekkür Ederiz!

Formunuz başarı ile gönderildi.
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede size geri döneceğiz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı incelemek için tıklayın!