FUE

Fue Saç Ekimi

FUE tekniği, saç ekiminde en yaygın kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Yeni teknolojilerle birlikte, sürekli gelişen bir saç ekimi tekniğidir. FUE tekniği sayesinde doğal görünen saçlara kavuşmak mümkündür. İz bırakmaması, konforlu bir işlem olması ve operasyon sonrası iyileşme sürecinin hızlı olması nedenleriyle yoğun olarak tercih edilmektedir. Zen Hair Clinic ekibimizin uzmanlaştığı bir yöntem olup, bugüne kadar FUE saç ekiminde sayısız başarılı sonuca ulaşmış bulunmaktayız. Başarımızın sırrı; alanında en iyilerden oluşan ekibimiz, son teknoloji ekipman ve tüm detaylara özenle yaklaşılan çalışma modelimizdir.

FUE Saç Ekiminin Operasyon Aşamaları

FUE saç ekimi tekniği, temel olarak 3 aşamadan oluşmaktadır:

Greftlerin Toplanması

İlk olarak, saç köklerinin alınacağı, dökülmemeye kodlu ense bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Kliniğimizde kullanılan sedasyon yöntemi sayesinde bu aşamada herhangi bir ağrı ve acı hissedilmemektedir. Sonrasında mikromotor yöntemi ile saç kökleri tek tek toplanır. Toplanan kökler, özel bir solüsyonda bekletilir, böylece köklerin canlı kalması sağlanır.  

Kanalların Açılması

İkinci aşamada, ekimin yapılacağı bölge, önce lokal anestezi yöntemi ile uyuşturulur. Sonrasında, safir uçlu özel silitler aracılığı ile saç ekiminin gerçekleştirileceği bölgeye kanallar açılır. Kanal açılması aşaması, başarılı bir saç ekimi operasyonu için oldukça önemlidir. Kanalların saç yapısına uygun şekilde açılı bir biçimde açılması gerekmektedir. Bu şekilde ortaya doğal ve sağlıklı bir görüntü çıkması kaçınılmaz olacaktır. Kliniğimizde bu işlem titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekiminin Gerçekleştirilmesi

Son aşamada, ense bölgesinden toplanan saç kökleri, açılan kanallara tek tek nakledilir. Saçların 40 – 45 derecelik açılarla ekilmesi başarılı bir sonuç için oldukça önemlidir. Saç kökleri özel bir solüsyonda muhafaza edildiğinden, bu aşamada sağlıklı ve canlıdırlar. Ekim sonrasında kısa sürede iyileşme sağlanacak olup, FUE yönteminin en büyük avantajları yara izi kalmaması, maksimum greft ekimine uygun bir yöntem olması ve ağrısız, acısız, konforlu bir şekilde gerçekleştirilmesidir.

Teşekkür Ederiz!

Formunuz başarı ile gönderildi.
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede size geri döneceğiz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı incelemek için tıklayın!