BOTOKS

Botoks, günümüzde en yaygın uygulanan estetik yöntemlerin başlarında gelmektedir. Botoks, Clostridium Botulinum adlı bakteriden, laboratuar koşullarında elde edilmektedir. Yüz bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi için oldukça etkili bir yöntemdir. Sinirlerle onlar tarafından uyarılan kaslar arasındaki elektriksel iletimi geçici şekilde durdurmak suretiyle etki eden bir yöntemdir. Botoks, uygulandığında yüzün tamamına etki etmemektedir. Sadece enjeksiyon sağlayan bölgeye özel etki eden bir yöntemdir. Yüz kırışıklıkları dışında, koltukaltı terlemesinin engellenmesi için de yaygın şekilde tercih edilen bir yöntem olarak öne çıkmaktadır.

Yüzde Hangi Bölgelere Botoks Uygulanabilir?

Botoks yüz bölgesinde genellikle, göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde, alın bölgesinde zaman içinde meydana gelen kırışıklıklarda, halk dilinde kaz ayağı olarak nitelendirilen kırışıklıkların önlenmesinde, uzmanlarımız tarafından başarıyla uygulanan bir yöntemdir. Kimi yüzlerde gülümsemeye bağlı olarak burun kenarlarında mimik çizgileri oluşabilmektedir. Bu çizgilerin tedavisinde de botoks uygulamaları kullanılabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra; gergin bir boyun görüntüsü elde etmek için de hekiminizin kararına göre botoks yöntemi kullanımı mümkündür.

Botoks; terleme tedavisi için de öncü yöntemlerdendir. Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı gibi bölgelere tedavi uygulanarak terlemenin önüne geçilebilir.

Botoks Etkisini Ne kadar Sürede Gösterir?

Botoks uygulaması için kısa bir süre yeterlidir. Uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte; işlemin ortalama 15 dakika civarı sürdüğünü söyleyebiliriz. Uygulama sonrası 48 saat içinde etkisini ortaya koymaktadır. Bölgenin son halini alması ise; ortalama olarak 8 – 10 gün zaman gerektirmektedir. 

Kimlere Botoks Tedavisi Uygulanabilir?

18 yaşını aşmış ve botoksa engel bir sağlık sorunu bulunmayan herkese botoks uygulanabilir. Ancak yaş bandına göre uygulanan miktar değişiklik göstermektedir. Uyulama öncesi hastanın nörolojik ve alerjik öyküsü detaylı şekilde incelenmelidir. Tetkiklerde bir sorun saptanmadığı taktirde, botoks güvenle uygulanabilmektedir. 

 

Teşekkür Ederiz!

Formunuz başarı ile gönderildi.
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede size geri döneceğiz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı incelemek için tıklayın!