Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs büyütme, silikon implant olarak da tabir edilen protezler ile veya yağ enjeksiyonu ile küçük göğüslü kadınların göğüslerinin istenilen boya getirilmesi işlemine ve bunun için yapılan operasyona verilen addır.

Bazen memelerin çift ya da tek taraflı gelişiminde kusurlu olması sonucu veya gebelik sonrasında kilo alıp vermeye bağlı olarak, meme dokusu hacmini kaybedebilir ve normalden daha küçük bir hal alabilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda daha iri, daha dolgun, daha büyük, estetik olarak da daha güzel göğüslere sahip olmak için, göğüs büyütme operasyonları yapılabilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Memelerinin küçük olduğunu düşünen her kadın, vücut hatlarındaki orantısızlığı da göz önünde bulundurarak özellikle kalça-göğüs oranını düzeltmek için göğüs büyütme operasyonu yaptırabilir.

Gebelik sonrası meme hacmindeki kaybı düzeltmek için (Bazı durumlarda memelerde sarkma da olabilmektedir. Bu durumda da meme kaldırma- toplama ameliyatları da yapılması gerekebilir.)

Meme büyüklüğünde simetrinin sağlanması için de meme büyütme ameliyatı yapılır: Çoğu kadında memeler simetrik olmayabilir. Bu durum çok belirgin ise memelerden birisinin büyütülmesi gerekebilir.

Çeşitli durumlarda memeyi yeniden oluşturmak gerekebilir (Örneğin meme kanseri ameliyatı sonrası memenin birisinin veya her ikisinin de alınması gibi durumlarda, doğuştan meme olmaması gibi veya birinin diğerine göre farklı büyümesi …)

Tıbbi ya da estetik nedenlerle yerleştirilen meme implantlarının artık eskimesi, mevcut özelliğini kaybetmesi veya o bölgede bir sıkıntı oluşturması gibi nedenlerde değiştirilmesi gerekebilir.

Orantılı Vücut Hatları İçin Meme Büyütme Operasyonları

Güzellik algısı çağlar boyunca değişiklik göstermiştir. 100 yıl öncesine baktığımızda tombul ve çıplak kadın resimlerine gördüğümüzde, o yıllarda biraz zayıf kadın çirkin ve hastalıklı olarak değerlendirilirdi. Bugün herkesin imrenerek baktığı kadın modellerine ise ölmüş gözü ile bakılırdı.

Oysa günümüzde güzellik olgusu ve algısı tamamen değiştiği için güzellik anlayışını tarif etmemize gerek yok, herkes tarafından malum bilinir. Orantılı vücut hatları her zaman kabul görmüştür.

Her kadın kendini güzel hissetmek ister ve buna hakkı vardır. Meme büyütme operasyonu ile bu oranı dengeleyerek düzeltmek günümüz teknolojileri ile artık mümkün. Kalça ve omuz hatlarına uygun bir meme protezi ile ince belli bardak cazibesine kavuşmak için bir çok kadın meme büyütme ameliyatı olmaktadır.

Meme büyütme operasyonu sağlık açısından asla zorunlu bir operasyon değildir. Ancak sağlık tanımını inceleyecek olursak; sadece beden olarak değil, psikolojik ve sosyal yönden de tam bir uyum halidir. Küçük memeleri kafasına takarak kendini psikolojik eksik hisseden ve sosyal yönden kendini kısıtlayan bayanlarda ise sağlık tanımının tam yerine gelmediğini söylemek mümkündür. Bu durumda sağlık açısından da, yani psikolojik olarak zorunlu bir ameliyat kabul edilebilir.

Teşekkür Ederiz!

Formunuz başarı ile gönderildi.
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
En kısa sürede size geri döneceğiz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı incelemek için tıklayın!